kitaplık
yem yayınevi

1968 yılında kurulmuş olan yapı-endüstri merkezi (yem), tam 50 yıl boyunca yapı dünyasına bilgi merkezi olarak hizmet vermiş; sektördeki üreticilerle, bu ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyanları bir araya getirecek platformlar oluşturmuş, sektöre özel eşsiz hizmetler üretmiştir.


mimarlık, tasarım, mühendislik

yem kitabevi; alanında öncü olan yem yayın kitapları başta olmak üzere, türkiye’nin ve dünyanın önde gelen yayınevlerinin mimarlık, iç mimarlık, tasarım, mühendislik, şehircilik, kentsel planlama, çevre, kültür, sanat vb. alanlarının uzmanlarınca hazırlanmış on binlerce türkçe ve ingilizce kitabı okurlarına sunan, türkiye’nin uzmanlaşmış tek kitabevidir. yem kitabevi; kişi ve kurumlara özel kütüphane kurulumu, üniversitelerde, fuarlarda ve sektörel etkinliklerde gezici satış standları açılması; bu standlarla birlikte konferans, söyleşi vb. etkinliklerin organize edilmesi; toptan kitap satışı ve dağıtımı gibi hizmetler de sunmaktadır.


50 yıllık deneyim

yem yayın; türkiye mimarlık ortamına kalıcı katkılarda bulunmak, düşünsel ve teknik konularda yaygın bir bilgi paylaşım ortamı sağlamak amacıyla 50 yıldır kesintisiz olarak sürdürdüğü çalışmalarıyla ülkemiz mimarlık yayıncılığı alanında çok özel ve önemli bir yere sahiptir. eklenecek yeni başlıklar, ürünler ve iletişim yöntemleriyle yayın yelpazesini genişleterek hizmetlerini sürdürmek yem yayın’ın ana hedefidir.