cahit malçok

öz geçmiş

1965 yılında yozgat‘ta doğdu. 1987 yılında hacettepe üniversitesi güzel sanatlar fakültesi resim bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 1991 yılında araştırma görevlisi olarak göreve atandı ve 1995 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. sanatçı çalışmalarını serbest olarak sürdürmektedir.

güzel sanatlar fakültesi bölümlerini kazanmak için üstün becerilere sahip olmanız gerekmez. tanrı insanları yetenekli ya da yeteneksiz diye sınıflandırmamıştır.

insanlığın en büyük sermayesi beyindir. beyninizi, aklınızı ve zekanızı bu konuyla ilgili bilgilendirdiğinizde görünen nesneleri, insanları ve diğer canlıları istediğiniz kişinin portresini sizler de rahatlıkla çizebilirsiniz.

düşündüklerinizi kağıt üzerinde üç boyutlu görselleştirebilirsiniz. bunları yapabilmenin kendi içinde bir disiplinleri, bilgileri, teknikleri ve kuralları vardır. bu teknikleri ve kuralları uyguladığınızda çizemeyeceğiniz hiç birşey yoktur.

sınavı kazanmanın kuralı da bilgileri ve teknikleri uygulamaktan geçer. bilgili, bilinçli ve disiplinli çalışma sonucu sizler de istediğiniz güzel sanatlar fakültelerinde okuma hakkını elde edebilirsiniz.